ظرفیت ۱۶۰۰ نفر در ۲ طبقه همکف و بالکن، با امکانات منحصر به فرد و فضاهای اختصاصی بهترین مجموعه همایش در شهر تهران است.
سیستم صوتی
با در نظر گرفتن کاربری سالن اصلی مرکز همایش ها برای همایش، سخنرانی، اجرای کنسرت، سینما، با استفاده از تکنیک Line Array به صورت معلق در قسمت های مرکز – راست – چپ به سمت تماشاگران و مخاطبان قرار گرفته است .
اتاق کنترل صوت
دارای تجهیزاتی است که عموماً در یک استودیوی ضبط موسیقی به کار برده می شود و قابلیت ضبط به صورت Multi Track را بر روی ۴۸ باند و تدوین پس از اجرای برنامه را در اختیار کاربر قرار می دهد.
تجهیزات سینمایی
۲ دستگاه آپارات سینمایی ۳۵ میلیمتری و پرده نمایش به ابعاد ۱۷۰ مترمربع و ویدئو پروژکشن با پرده نمایش به ابعاد ۸*۶ می باشد. سیستم صوتی دالبی دیجیتال ۱/۵ شامل بلندگوهای Right، Left، Center و Surround است.
سیستم ترجمه همزمان
دارای ۶۰۰ گوشی سبک بی سیم و توانایی ترجمه ۸ زبان را برای شرکت کنندگان داخل سالن است
دوربین های تصویر برداری Broad Cast سالن اصلی
سیستم تصویر برداری سالن اصلی با ۵ دستگاه دوربین ثابت با قابلیت اتصال ۴ دستگاه دوربین پرتابل صورت می گیرد، کارگردانی از راه دور توسط کنترل کننده های دوربین، همراه با توانایی ضبط، میکس و تدوین بعد از تولید با کیفیت Broad cast به صورت زنده و همزمان به استودیو و واحد سیار و از طریق فیبر نوری به سازمان صدا و سیما ارسال می شود.ً قابلیت درج زیرنویس، ۸ دستگاه ضبط، آرشیو تصاویر روی لوح فشرده و امکان پخش زنده آن بر روی شبکه اینترنت از دیگر امکانات سالن اصلی می باشد.

3
این تالار ویژه ی برنامه ها و کنفرانس ها،  نشست های خبری، آموزشی و رسمی است. میز کنفرانس 60 نفره، اینترنت پرسرعت بدون سیم، سیستم رای گیری، سیستم پخش و ضبط صدا و تصویر مقابل هیئت رئیسه، 2 دستگاه ویدئو پروژکتور، از جمله امکانات این تالار است. همچنین مجهز به اتاق های فرمان  و سیستم ترجمه همزمان ۲ زبان است.  مساحت تالار ویژه  ۲۳۰ متر مربع و ظرفیت آن 60 نفر می باشد که قابلیت افزایش تا 80 نفر را نیز دارا می باشد.

4
ظرفیت ۱۱۰ نفر در دو فضای مجزا جهت کارگاه های آموزشی و پخش فیلم
سیستم آپارات سینمایی ۳۵ میلیمتری
ویدئو پروژکتور
پرده سینمایی ۲٫۶ * ۵
سیستم صوتی حرفه ای جهت پخش موسیقی و دالبی سینمایی

5
اين تالار به مساحت 300 مترمربع و با گنجایش200 نفر است . تالاری مسطح با صندلی های مبله و چند منظوره ، با برخورداری از نمایشگر پلاسما 101 اینچ و دو دستگاه 2 دستگاه ويدئو پروژكتور، 2 عدد پرده نمايش متحرک و شبكه اينترنت بدون سيم ، آمادگي لازم براي برگزاري برنامه هاي مختلف، جلسات و گردهمایي‌ها را دارد

6
تالاری مسطح و چند منظوره به مساحت 300 مترمربع با گنجایش100 تا 200 نفر بصورت (چیدمان میزگرد، کنفرانسی و یا سینمایی) با دو دستگاه LCD   64اینچ، 2 دستگاه ويدئو پروژكتور، 2 عدد پرده نمايش متحرک و شبكه اينترنت بدون سيم ، مجهز به اتاق های فرمان و ترجمه همزمان است.

7